Seçil Erzan ile ‘Şifacı Nursel Abla’nın Mesajları Çıktı: “Allah’ın Yardımcıları Yanında Olacaktır”

Milyon dolarlık fon vurgununda hemen hemen her gün yeni detaylar ortaya çıkıyor. Bu kez, Türkiye’nin önde gelen futbol adamlarının da bulunduğu onlarca kişiyi milyonlarca dolar dolandıran bankacı Seçil Erzan’ın ‘Nursel abla’ isimli bir şifacıyla yaptığı ilginç konuşmalar ulaşıldı.

Arda Turan, Selçuk İnan ve Emre Belözoğlu gibi ünlü isimlerin de aralarında olduğu onlarca kişiden milyonlarca dolar vurgun yapan Seçil Erzan’ın “Nursel Abla” isimli bir şifacıyla mesajları ortaya çıktı.

Söz konusu mesajlarda sanık Erzan’ın “Nursel Abla” isimli kişiye 20 Eylül 2022’de çözmesi gereken önemli işinin olduğunu söyleyerek, aynı gün öğle saatlerinde bir görüşme gerçekleştireceğini ve her şeyin ona bağlı olduğunu yazdığı görülüyor.

Bu kişinin ise Erzan’a, ‘Toplantı nerede olacak? Birazdan seansa gireceğim, hemen alana şifa indireyim. Rahat ol. ‘Bu işi kolaylıkla çözebilmem için neler mümkün? Bu işi kolaylıkla çözebilmem için kim ya da kimler bana toplam kolaylıkla katkı sağlar?’ de lütfen. Gerisi bende.‘ şeklinde verdiği yanıt dava dosyasında yer alıyor.

Sanık Seçil Erzan’ın “Nursel Abla” olarak kayıtlı bu kişiye 24 Ocak’ta yazdığı mesajda, gönderdiği ses kayıtlarını sabaha kadar dinleyip uyuduğunu anlatarak, “2 gün erteleyebildim sorunu ama kökten bir çözüm şart. Yarın öbür gün nasıl olacak bilmiyorum.” dediği görülüyor.

‘Nursel Abla’ isimli kişinin de sanığın ‘Kolayca çözülecek lütfen onları hep yap dinle’ şeklindeki mesajına, ‘İyi ki ama iyi ki varsın. Candaş yanımda biraz unutmaya çalışıyorum yoksa aklımı oynatacağım.‘ yanıtını verdiği aktarılıyor.

Erzan’ın yine şubat ayında gönderdiği bir mesajda kendisini iyi hissetmediğini, çözmeye çalıştığı sorununa ilişkin 3 yerden olumsuz cevap aldığını ifade etmesi üzerine şunları söylüyor ⬇️

‘Alanındaki tüm negatif enerjilere çalıştım. Gayrimenkullerinin üzerindekilere dahil olmak üzere. Malına mülküne sahip çık. İnsanlara taahhütler verme gerçekten. İnşallah Allah’ın yardımcıları yanında olacaklar. Yanımdaki kişiler hasta teyze için bilgi veriyorlar bana, şu an mesajlaşamayacağım, geleceğimiz adrese yaklaştık.’

Sanık Seçil Erzan’ın 28 Şubat’taki bir mesajında da “Abla Candaş her şeyi öğrendi. Bana çok üzüldü fakat yanımda duramıyor. Çok korkuyor” yazdığı görülüyor.

İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen milyon dolarlık fon vurgunu davasında 2’si tutuklu 7 sanık var. 20 Kasım’da hakim karşısına çıkmıştı.

Davada ilk duruşma 20 Kasım’da yapılmıştı. Mahkeme heyeti, dört tutuklu sanıktan 2’sinin tahliyesine karar vererek, duruşmayı 12 Ocak 2024’e ertelemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x