Sakarya’da sporculuğu bırakıp yöneldiği karate hakemliğinde 23 yılı geride bırakan 44 yaşındaki Sevgi Çakmak, tüm branşlarda kentin ilk kadın Avrupa hakemi olma başarısını gösterdi. Çakmak, 6-11 Şubat’ta Gürcistan’da düzenlenen Avrupa Hakemlik Sınavı’nı başarıyla tamamladı ve aynı zamanda tüm branşlarda kentin ilk kadın Avrupa hakemi ünvanını da elde etti. Çakmak’ın yeni hedefi dünya karate hakemi olarak tatamiye çıkmak.