Xiaomi’nin Cuktech 30W GaN iPhone şarj cihazı sadece 3 dolara mal oluyor

Xiaomi’nin alt markası Cuktech, Apple’ın iPhone ve tablet cihazları için özel olarak tasarladığı yeni bir güç adaptörünü piyasaya sürdü. Bu yeni model, kısa bir süre önce tanıtılan 20W’lık GaN şarj cihazına oldukça benziyor, ancak daha yüksek bir watt değeri sunmasıyla fark yaratıyor. 30W güç çıkışı sağlayan bu cihaz, A18C model numarasıyla ve galliyum nitrit (GaN) teknolojisi kullanılarak üretildi. GaN teknolojisi sayesinde, bu şarj aleti, benzer güçteki silikon tabanlı şarj cihazlarına göre daha küçük boyutlarda tasarlanmış. Sadece 39 gram ağırlığında olan ürünün boyutları ise 40 x 26 x 63.1 mm olarak ölçülüyor.

Üründe bulunan tek USB Type-C portu, 30W’a kadar çıkış yapabiliyor ve USB PD standardını destekliyor. iPhone 8‘den iPhone 15 serisine kadar olan tüm iPhone modelleri ile tüm iPad’lerle uyumlu olan bu şarj cihazı, iPhone 15 Pro Max modelini 27W güç ile şarj edebiliyor ve 30 dakikada telefonun bataryasını %56 oranında doldurabiliyor.

Xiaomi’nin Cuktech 30W GaN iPhone şarj cihazı sadece 3 dolara mal oluyor

Cuktech, bu yeni şarj aletini sadece beyaz renkte ve 25 yuan (yaklaşık 3,53$) fiyat etiketiyle satışa sunuyor ve ürüne 18 aylık bir kalite garantisi veriyor. Karşılaştırma yapıldığında, Apple’ın resmi 30W şarj cihazı 249 yuan (yaklaşık 35,03$) fiyatla ve daha büyük bir boyutta sunuluyor çünkü eski silikon teknolojisi kullanıyor.

Cuktech’in küresel pazarlar için sunduğu 30W GaN şarj cihazı ise Çin modelinden farklılık gösteriyor. Katlanabilir pimlere sahip ve siyah renkte olan bu model, ABD’de 17,49$ fiyat etiketiyle satışa sunulmuş. Ancak zaman zaman daha uygun fiyatlara da bulunabiliyor. Bu yenilikçi şarj çözümleri, hem daha hızlı hem de daha verimli şarj deneyimi sunarak kullanıcıların hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x