Tekken 8’de hileciler artınca önlem almak kaçınılmaz oldu

Oyunun yöneticisi, hilecilere karşı mücadeledeki kararlılıklarını vurgulayarak, oyuncu deneyimini bozan bu unsurları ortadan kaldırmaya yönelik ilk dengeleme yamasını duyurdu. Bu gelişme, Tekken topluluğunu rahatlattı ve oyunun adil bir rekabet ortamı sunma konusundaki taahhüdünü pekiştirdi. Yama, oyun içi dengeleri ince ayarlamakla kalmıyor, aynı zamanda çevrimiçi hilelere karşı yeni önlemler içeriyor, böylece oyuncuların daha keyifli ve güvenli bir deneyim yaşaması hedefleniyor.

Tekken 8‘in çıkışıyla birlikte, oyuncular arasında özellikle çevrimiçi sıralamalı oyunlarda hile yapılmasına dair endişeler artmaya başladı. Bu durum, oyuncuların adil bir rekabet ortamı bulma umutlarını zedelerken, aynı zamanda online lider tablolarının güvenilirliğini de sorgulatıyor. Oyunun arkasındaki kreatif güç Katsuhiro Harada, bu sorunları ciddiye alarak, hile yapan oyunculara karşı sert tedbirler alınacağını duyurdu.

Tekken 8’de hileciler artınca önlem almak kaçınılmaz oldu

Harada, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Bandai Namco’nun, online maçlarda hile yapmakla suçlanan ve lider tablosunun en üst sıralarında yer alan oyuncuların maç verilerini incelemeye aldığını belirtti. Eğer hile yaparak lider tablosunun zirvesine çıkmış kişiler tespit edilirse, bu oyunculara oyun içinde bir uyarı verilecek ve yaklaşan bakım sırasında verileri sıfırlanarak hesapları askıya alınacak. Harada, “Bu konudaki gelişmeler hakkında daha fazla bilgiye sahip olduğumuzda sizi bilgilendireceğiz,” dedi.

Tekken 8, 26 Ocak’ta PC (Steam üzerinden), PlayStation 5 ve Xbox Series X ve S için çıkış yaptı ve özellikle hile yapma konusunda oyunun ilk günlerinde meşru oyuncular için bir endişe kaynağı oldu. Oyunun IGN tarafından 9/10 puan alarak, “Tekken 8, serinin inanılmaz bir evrimi, tonlarca tek oyunculu içerik, mükemmel bir eğitim araçları paketi, harika bir çevrimiçi deneyim ve Tekken’i her zamankinden daha dinamik hale getiren heyecan verici yeni mekanikler ile” şeklinde yüksek bir değerlendirme aldı.

Bu arada, bugün, 7 Şubat‘ta Bandai Namco, Tekken 8’in lansman sonrası ilk önemli yamasını yayınladı ve oyunu v1.01.04 sürümüne güncelledi. Bu düzenleme yaması, güncellemeden önceki tekrar oynatma verilerini kullanılamaz hale getiriyor ve güncellemeden önceki tekrar oynatma verileri silinecek. Önceki sürümlerden gelen hayalet veriler kullanılmaya devam edilebilecek, ancak karakter davranışları ve hareketler, yamanın getirdiği dengeleme değişiklikleriyle güncellenecek. Tekken 8 Güncelleme 1.01.04 Yama Notları arasında bazı karakterlerin hareket davranışları ve özelliklerinde yapılan denge ayarlamaları ve diğer oyunla ilgili hata düzeltmeleri yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x