Starfield 1 Milyon Eş Zamanlı Oyuncuya Ev Sahipliği Yaptı: Tüm Oyuncular Uzaya!

Herkesin merakla beklediği Starfield geçtiğimiz gün tam anlamıyla piyasaya sürüldü. Tabii oyunu heyecanla bekleyen kullanıcılar aniden bu maceraya akın ettiği için eş zamanlı oyuncu sayısında artış yaşandı diyebiliriz.

Bethesda’nın yeni RPG oyunu.

Bethesda’nın yeni oyunu Starfield, uçsuz bucaksız evreniyle birlikte oyunculara adeta geniş bir oyun alanı sunuyor. İçerisinde tonlarca görev, ek içerik ve aksiyon temelleri barındıran bu RPG, geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülmüştü.

Erken erişim sürecinde daha az oynanmıştı.

Bildiğiniz üzere Starfield’ın 2 farklı sürümü bulunuyor. Bunlardan en pahalı olanı, yani Premium sürümü satın alanlar, oyuna daha erken başlama şansına erişmişti. 1 Eylül’de oyunun başına oturan kullanıcıların sayısı 230 bin olarak gösteriliyor.

6 Eylül’de herkes için oynanabilir olduktan sonra bu sayı 1 milyona çıktı!

Oyun çıktığı gibi tüm platformlarda 1 milyon eş zamanlı oyuncu sayısına ulaşmayı başardı. Bu rakam oldukça yüksek, bu sebeple Starfield’ın başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Oyunun sorunlarından şikayetçiler.

Çoğu kullanıcı, oyun içerisinde yer alan hatalardan ve optimizasyon sorunlarından şikayetçi olsa bile, halen daha eş zamanlı bir şekilde oynamaya devam ediyor. Starfield’ın yakında gelecek güncellemeler ile birlikte daha iyi bir konumda olması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x