Işın Karaca saçlarını kızına kazıttığı anları paylaştı

Işın Karaca kızı Mia’ya saçlarını kazıttığı anları paylaştı. Instagram hesabından video paylaşan Karaca, “Saçlarımı çekip elimde kalacağına Mia hepsini kesti. Farkındalıktan çok sevgi, iyilik ve yüksek bilinç.. Kahraman kızım Mia” ifadelerini kullandı.

“SAKLAMAK DAHA ZORDU HASTALIKTAN”

Işın Karaca Alopeci Universal (AU) tedavisi gördüğünü açıklamıştı:

“Gördüğünüz üzere saçım yok, kaşlarım yok, kirpiklerim de, hatta vücudumun hiçbir yerinde kıla dair bir şey yok. Bugüne kadar verdiğim lazer epilasyon paralarına yazık. Siz bilmeden ben neler atlatmışım. Siz bilmeden en zor günümde bile peruk takıp şarkıları bangır bangır söyledim. Çünkü hayat bunu gerektiriyordu. Saklamak artık daha zor gelmeye başladı hastalıktan. Paylaşma sebebim bu.”

“Kanser tedavisi görmüyorum arkadaşlar. Hastalığımın adı Alopeci Universal (AU), kısaca saç kıranın son evresi. Hemen bunu söylemem gerekir ki ortalığı kimse karıştırmasın. Kemoterapi tedavisi gören herkese Allah acil şifa versin. Amacım asla hastalık kıyaslamak değil. Herkesin yaşadığı kendine zaten zor. Benimkisi ise iki yıldır süregelen bir yaşam.”

“Hikayem çok uzun ama bir o kadar kısa. İyi okuyun. İlk aşıdan bu yana kafamda minik minik yaralar oluştu. Alerji mi diye 10 doktor gezdim. Değilmiş! Endokrinolojiye bağlı bir durum mu dedik, o da değilmiş. Sıra geldi ikinci aşıya. Aşıdan 2 hafta sonra o minik minik yaralar saçlarımla beraber döküldü.Bunun üstüne bir de Covid oldum! O minik minik dökülen saçlar bir anda para para döküldü. Alopcia Areta olmuşum.”

“İkinci kez Covid geçirdiğimde dökülen para para bölgeler iyice açıldı. Örtmek artık imkansız olmuştu. Ve ben içime kapanıp kimseyle görüşemedim.. Çünkü anlatamadım. En sevdiklerimin cenazesine bile gidemedim. Millet beni asosyal zannediyor, halbuki kendimle savaşıyorum o arada. Her şeyi konuşabilen kadın kendince sustu.”

“Bu arada sürekli tedavi görüyorum. Kafama yediğim iğne sayısını, yuttuğum akıllı ilaçların miktarını unuttum. Hiçbiri fayda göstermedi. 2 Ocak 2023’te hem Covid hem influenza geçirdim. Saç kıranı stres de tetikliyor. 6 Şubat 2023’te yaşadığımız hüzün ve üzüntü sanırım işin tuzu biberi oldu. 10 Mart gecesi saçlarım, kökleri ile komple söküldü, kalanı da Mia’ya kestirdim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x