Denizcilik Fakültesi ve yurt binasında çalışmalar devam ediyor

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun girişimleriyle yapımına başlanılan Akdeniz Üniversitesi Denizcilik Fakültesi ve 300 kapasiteli yurt binasında çalışmalar son hızıyla sürüyor.

Kuzdere Mahallesi’nde 719 ada 2 parselde bulunan 11 bin 676 metrekarelik Kemer Belediyesi’ne ait taşınmaz üzerine yapılan fakülte ve yurt binası çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor.

Kaba inşaat çalışmalarının devam ettiği binaların tamamlanmasının ardından Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun katkılarıyla eğitim kenti olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Kemer’e Denizcilik Fakültesi ve 300 öğrenci kapasiteli yurt binası kazandırılmış olacak.

Eğitim alanında yaptığı katkılarla, “Türkiye’de örnek alan değil örnek olan belediye” olarak adından sıkça söz ettiren Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, fakülte ve yurt binasının Kemer’e yapılmasında emeği geçen Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan’a teşekkür ettiğini söyledi.

Başkan Topaloğlu, söz konusu binaların en kısa sürede tamamlanarak eğitime kazandırılacağını kaydetti.

Denizcilik Fakültesi ve 300 kapasiteli yurt binasının yapımında önce Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Akdeniz Üniversitesi’nde Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan’la Denizcilik Fakültesi’nin protokolüne imza atmıştı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x