Başkan Engin’den yıl sonu değerlendirme toplantısı

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, başkan yardımcıları, birim müdürleri, meclis üyeleri ve muhtarlarla yıl sonu değerlendirme toplantısında bir araya geldi. Başkan Engin, “Göreve geldiğimiz günden bu yana kamu kaynaklarını halkın yararına kullanıyor, Narlıdere’mizin bugününü ve yarını katılımcı bir anlayışla planlıyoruz.  Narlıdere’miz için çalışmaya, sorunları azaltmaya ve ilçemizi güzelleştirmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, 2023 yılının son günlerine girilirken Belediye Meclis Üyeleri, Birim Müdürleri ve Mahalle Muhtarları ile istişare toplantısında bir araya geldi. Belediye işletmesi Park Orman Narlıdere’de gerçekleştirilen buluşmada 2023 yılında yapılan çalışmalar değerlendirilirken, 2024 yılının ilk aylarında tamamlanacak projelerin son durumu hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Belediye meclis üyeleri ve muhtarların da kendileri gibi 5 yıllık süreyle seçildiğini hatırlatan Başkan Engin, “2023 yılını bitirirken hep birlikte 5 yıllık görev süremizi de dolduruyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana kamu kaynaklarını halkın yararına kullanıyor, Narlıdere’mizin bugününü ve yarını katılımcı bir anlayışla planlıyoruz. Halkımızın da desteğiyle verdiğimiz sözleri tutmanın onurunu ve gururunu yaşadığımız bu dönemde Narlıdere’mize yaptığınız katkılar için sizlere özellikle teşekkür etmek istiyorum. Tüm zorluklara rağmen hep birlikte güzel bir 5 yıl geçirdik. Narlıdere’miz için çalışmaya, sorunları azaltmaya ve ilçemizi güzelleştirmeye devam ediyoruz” dedi.

 

NARLIDERE’YE İLGİ ARTACAK

Görev süreleri boyunca çok önemli yatırımları kente kazandırdıklarını dile getiren Başkan Engin, “Bu süreçte Tarihi Yukarıköy’ü İzmir’imize hediye ettik, ‘ilçemize 5 anaokulu kazandıracağız’ sözümüzü yerine getirdik. Çok yakında 4’üncü ve 5’inci anaokullarımızı Ilıca ve Çamtepe’de açıyoruz. Pir Sultan Abdal Yaşam Vadisi’nin ilk etabını bitirmek üzereyiz. Narlıdere Tenis Kulübü’nün temelini attık. Güngören Caddesi ve Barış Sokak’taki çalışmalarımızla, hizmete aldığımız sosyal tesislerimizle, yeni-yenilenen parklarımızla ve tertemiz sokaklarımızla Geleceğin Narlıdere’sini yarattık. Narlıdere Metrosu’nun açılmasıyla birlikte yaptığımız bu çalışmaların ne kadar değerli olduğunu, İzmirlilerin Narlıdere’ye daha çok ilgi göstereceğini hep birlikte göreceğiz. Kentin ekonomisini büyüttüğümüz, günübirlik turistleri ilçemizde misafir edeceğimiz, esnafımızın daha çok kazanacağı bir sürece giriyoruz. Narlıdere’mizi kalkındırmanın yolu yereli güçlendirmekten geçiyordu. 5 yıllık süreçte hep birlikte bu adımları atmayı başardık. İnsanlık adına felaketlerin olduğu bir seneyi geride bırakırken, 2024’ün tüm dünyaya sağlık, barış ve huzur getirmesini temenni ediyoruz.” diye konuştu.  

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x