24 yaşındaki genç kadın, “gülme gazı” kullanımı sonucu yaşamını yitirdi

T24 Dış Haberler

İngiltere’de 24 yaşındaki Ellen Mercer, “ani ve beklenmedik bir kardiyo-solunum yetmezliği” geçirdikten sonra hastanede hayatını kaybetti.

Sağlık görevlileri “nörolojik tehlike belirtileri” tespit etmiş ve yapılan testler sonucunda, gençlerin tercih ettiği parti uyuşturucusu nitröz oksidin ciddi dolaşım ve solunum sorunlarına yol açtığı ortaya çıkmıştır.

Yapılan otopsi sonucunda, ölümün altında yatan nedenin gaz kullanımına bağlı “uzun vadeli komplikasyonlar” olduğu açıklandı. 

Berkshire yargıcı Hannah Godfrey soruşturmanın açılışında şunları söyledi: “Mercer’ın azot oksiti uzun vadeli kötüye kullanım geçmişi vardı. Bağımlı hale geldiğini tahmin ediyoruz.”

Mercer, arkadaşları ve ailesi tarafından “Onunla tanışacak kadar şanslı olan herkes tarafından özlenen” “gerçekten güzel ve nazik bir ruh” olarak tanımlandı.

54 yaşındaki annesi Sharon Cook internet üzerinden şunları söyledi: “Seni çok özlüyorum sevgili kızım. Umarım babam ve büyükannem sana iyi bakıyordur. Beni terk etmene hazır değildim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x